skip to Main Content

Hotovostní a bezhotovostní půjčky

Bezhotovostní půjčky jsou častější

Rádce: Hotovostní a bezhotovostní půjčky
Rozdíly mezi hotovostní a bezhotovostní půjčkou

Půjčky jsou dnes z drtivé většiny poskytovány bezhotovostně. U několika finančních společností je však můžete získat i v hotovosti, což je výhodné především pro ty z vás, kteří nemají bankovní účet.

Ačkoliv bankovní účet má dnes zřízena většina lidí, stále se mezi námi najdou tací, kteří bankám nevěří a své peníze raději schovávají doma pod polštářem. V tomto případě se nejčastěji jedná o seniory, kteří nepřišli na chuť moderní době. Důchod si nechávají vyplácet v hotovosti, stejně tak případný přivýdělek. Druhou skupinou jsou pak lidé v 18 nebo 19 letech, kteří teprve začínají pracovat nebo jen brigádničí a nestihli si účet ještě založit.

Hlavní výhody bezhotovostní půjčky

Velkou výhodou bezhotovostní půjčky je rychlost převodu finančních prostředků. Pokud využíváte služeb stejné banky jako finanční společnost, můžete mít peníze na svém účtu během okamžiku. I tak díky nové legislativě musí banky uskutečnit převod do 24 hodin (v pracovní dny). Hotovostní půjčka vám zabere i celý týden. Peníze jsou obvykle doručovány poštovní poukázkou, kterou dostanete do schránky, a pak s ní musíte na poštu, abyste si peníze vybrali. Zajímavé jsou půjčky vyplácené v hotovosti na přepážce finanční společnosti. Zde totiž peníze získáte prakticky okamžitě. Bohužel tento způsob není příliš rozšířený, protože jen málo společností disponuje sítí poboček.


Nutnost bankovního účtu

V případě bezhotovostní půjčky musíte při žádosti potvrdit číslo svého bankovního účtu, a to převodem 1 Kč. Často nemusíte mít ani účet vlastní, stačí vám jen dispoziční práva. Jak byla půjčka vyplacena, může být i splácena. Pokud jste tedy obdrželi peníze bezhotovostně, určitě vám doporučujeme je i takto splácet. Pokud splácíte v hotovosti, musíte využít poštovní poukázku typu A, se kterou se pojí mnohem vyšší poplatky než s bankovním převodem. Ten navíc můžete nastavit i natrvalo nebo jej provádět z internetového bankovnictví, což většina bank dnes nabízí zcela zdarma.

2 komentářů k zobrazení

  1. Bezhotovostní půjčka má velkou výhodu v tom, že se nemusí manipulovat s hotovostí a celá akce je tak mnohem jednodušší.

  2. S článkem nesouhlasím. Výhodou půjček v hotovosti je rychlé vyplacení, splátky vybírá obchodní zástupce a bývají vyplaceny již do 24 hodin od kontaktování žadatelem. Podklady jsou poskytovány k nahlédnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top