skip to Main Content

Kdy zajistit půjčku směnkou

Směnka je cenný papír, který se využívá k zajišťování úvěrů a půjček. Kdy ji ale použít? Kdy je nutná? Půjčky na směnku jsou dnes spíše mimořádné. V bankách se s nimi nesetkáte a nebankovní společnosti toto zajištění také příliš často nevyžadují. Většinou si pouze stanoví vlastní bonitu klienta a na základě té už půjčují bez dalšího zajištění – není tedy potřeba ani ručitel nebo jiná forma záruky (vyjma hypoteční úvěrů).

Při půjčce od soukromé osoby

Rádce: Kdy zajistit půjčku směnkou
Kdy je nutné zajistit půjčku směnkou

Kdo ale toto zajištění často požaduje, je soukromá osoba. Ať už jste si na internetu našli nějakého lichváře nebo jste se rozhodli dát na doporučení svých přátel a známých a půjčit si od někoho, s kým již mají zkušenosti, můžete se setkat se směnkou. Rozhodně to ale není důvod takovou půjčku zatracovat. Vžijte se do kůže člověka, který vám půjčuje peníze. Nemá možnost si vás jakkoliv prověřit, proto zvolí tu nejsnadnější cestu a požaduje vaši záruku.

Půjčky na směnku se nebojte

Jestliže jste si jisti, že půjčku zvládnete řádně splatit, rozhodně variantu úvěru na směnku nezavrhujte. Ano, možná je trošku děsivé, že věřitel tuto směnku může snadno předat soudu a na vás uvalit exekuci. Pokud ale vše včas splatíte, nic se nemůže stát. Na směnku si tedy určitě půjčujte jen tehdy, když víte, že půjčku uhradíte. Exekuce vám ale hrozí při nesplácení samozřejmě i od banky nebo jiné finanční společnosti.


Výhody půjčky na směnku

U této formy půjčky určitě stojí zato zmínit její výhody. Patří sem například rychlost vyřízení (a to i bez žádosti online), možnost výběru mezi výplatou na ruku nebo převodem na bankovní účet, dále není nutné předkládat potvrzení o výši příjmu a ani se nenahlíží do registru dlužníků. Pokud víte, že v něm máte záznam nebo jste v minulosti měli problémy se splácením půjček, může být toto řešení pro vás zajímavé. Na směnku pouze uvedete, že zaplatíte, finanční částku a také jméno věřitele. Na konci cenného papíru se nachází váš vlastnoruční podpis.

 

2 komentářů k zobrazení

  1. Dobry den, potreboval bych pujcit na smenku 5.000 Kc. Jsem invalidni duchodce a mesicni duchod mam 11.200 Kc. Jsem z Ceske Lipy.

  2. Jsem na materske prijem 16000 potrebuji pujcit 30000kc na kauci na byt majetej nemam a nemam cim rucit zadam touto cestou protoze s byvalim manzelem jsem v registru.Na splatky penize mam Nepejchalova Jaroslava pricni 405 Bystrice nad Pernstejnem 59301 .Dekuji jaky mate postup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top